O nas

Mintra Home & Kitchen dostarcza najwyższej jakości produkty z tworzyw sztucznych dla klientów na całym świecie, niezależnie od tego, czy pracujesz w handlu detalicznym, czy w szeroko pojętej branży gastronomicznej. Oferujemy plastikowe artykuły gospodarstwa domowego o ciekawej kolorystyce, atrakcyjnym wzornictwie. Wykonane przy użyciu innowacyjnych technologii, z materiałów odpornych na stłuczenia, złamania oraz codzienną eksploatację.

Produkty Mintra są zaprojektowane tak, aby usprawnić proces przygotowywania posiłków oraz zachować najwyższe standardy podczas serwowania i przechowywania żywności. Wszystkie nasze akcesoria kuchenne, pojemniki, kubki, miski, talerze mogą być używane do przechowywania w lodówce lub zamrażalce. Przystosowane do podgrzewania i rozmrażania żywności w kuchence  mikrofalowej bez wpływu na smak i zapach. Można bezpiecznie myć je w zmywarce. Odpowiednie oznaczenia znajdują się na spodzie produktu oraz na opakowaniu.

Wszystkie naczynia posiadają niezbędne atesty wymagane przy kontakcie z żywnością. Całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nietoksyczne, bez szkodliwego Bisfenolu A (BPA FREE). Badania przeprowadzone w renomowanym laboratorium BUREAU VERITAS w Stanach Zjednoczonych oraz instytucie HAMILTON w Niemczech, potwierdzają 100% bezpieczeństwo dla zdrowia i wysoką jakość produktu.

Troska o środowisko naturalne jest dla nas jednym z priorytetów, dlatego też przy produkcji naszych artykułów używamy wysokiej jakości tworzywa. Nowoczesna technologia pozwala w przypadku ewentualnego zniszczenia na całkowite, ponowne przetworzenie produktu – Recykling 100%. Nasze produkty zostały wytworzone z niemodyfikowanego, najwyższej czystości polipropylenu VIRGIN PP – trwałego i do wielokrotnego użytku. Naczynia wykonane z Virgin PP nie odkształcają się i zachowują swój kształt oraz kolory przez wiele lat.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA – Made in Africa (MIA)

Wszystkie produkty marki Mintra produkowane są w Egipcie. Nasza fabryka zatrudnia tysiące osób zapewniając nowe miejsce pracy, jak i umacniając lokalne otoczenie biznesu. Zależy nam na tym, aby mieć realny wpływ na poprawę jakości życia naszych pracowników oraz ich rozwój osobisty i zawodowy.

Wybierając produkty objęte programem Made in Africa budujesz przyszłość dla kolejnych pokoleń oraz przyczyniasz się do rozwoju gospodarki na terenie Egiptu oraz całej Afryki.