_testowa

opracowanie graficzne


co warto wiedzieć:

 

Co to jest plastik PLA?

PLA (polilaktyd, polikwas mlekowy) – plastik pochodzenia roślinnego, produkowany z kukurydzy, ziemniaków, trzciny cukrowej, ryżu i innych zawierających skrobię upraw. Naturalnie przezroczysty, dzięki czemu łatwo go zabarwić na różne kolory. Produkty z PLA ulegają całkowitemu rozkładowi w temperaturze 50-60 stopni, przy wilgotności 80%-90% w ciągu 60-90 dni.

 

Jaki parametr określa stopień białości papieru?

Każde urządzenie na swój sposób przekłamuje kolor, nie ma więc takiego sprzętu, któremu można by bezwzględnie zaufać. Istnieje jednak pewien bezwzględny arbiter, – Międzynarodowa Komisja do Spraw Oświetlenia (Commission Internationale de l’Eclairage – CIE) opracowała model ludzkiej percepcji koloru – tzw. obserwatora standardowego. Model ten posłużył do opisania przestrzeni koloru podobnej do CMYK i RGB. Nosi ona nazwę L*a*b. Za jej pomocą można opisać kolor, tak jak widziałby go człowiek. Do opisu używane są trzy parametry: L (0-100) – jasność, a (-128-127) – kolor od zielonego do czerwonego oraz b (-128-127) – kolor od niebieskiego do żółtego.
Co oznacza 99%  Ag+?

 

Mintra to firma z misją tworzenia lepszych produktów, z lepszych materiałów z zaangażowaniem w ochronę środowiska naturalnego naszej planety. Pierwsze notatniki i teczki Mintra pojawiły się na rynku w 2003 roku i od tego czasu miliony klientów na całym świecie każdego dnia wykorzystują je w szkole, w pracy, w domu. Szeroka gama atrakcyjnych notatników wciąż urozmaicana jest o nowe piękne wzory i kolory, dając możliwość wyboru idealnego produktu wysokiej jakości.