Historia

Historia Mintry sięga 1964 roku, kiedy to Mintra była wydawnictwem książek naukowych, zwanym egipskim Domem Książki (EBH) stworzonym przez Selim A. Cassis.

W 1976 roku EBH wszedł na rynek wiązań i laminacji importując te produkty i sprzedając je na rynku egipskim. Później, pod koniec lat 80. rząd egipski zaczął zachęcać egipskich producentów i powstrzymywał przedsiębiorstwa przed importem gotowych produktów. Decyzja ta zachęciła pana Selim A. Cassis do stworzenia w 1989 roku jego pierwszej fabryki w mieście 6 października i nazwała go Misr for industry and Trade (Mintra) zgodnie z sugestią pana Ahmeda Ghoneima, ówczesnego pełnomocnika generalnego i bliskiego przyjaciela rodziny Cassis.

Fabryka ta miała produkować własne produkty wiążące i laminujące na rynek egipski, a w 1990 r. zaczęła eksportować do Francji do Lamirel Co. Dzięki temu Mintra znalazła się na platformie produkcyjnej.

W 1997 roku, ze względu na swoją rozbudowę, firma Mintra wybudowała fabrykę w Nasr City, gdzie zaktualizowała swoje maszyny i weszła na rynek produkcji pilników do segregatorów, w którym zainwestowała w wytłaczanie polipropylenu i jego produkty: segregatory pierścieniowe PP, foldery, uchwyty pudełek, oprócz spawania PCW.

W 2003 r. firma Mintra zaatakowała rynek notebooków, wykorzystując własne maszyny PP i Binding do produkcji osłon i przewodów stosowanych w notebookach. Zespół marketingowy Mintry przez cały rok tworzył atrakcyjne projekty, a przepływ notebooków zaczął płynąć z fabryki Mintra do studentów, profesjonalistów i każdej osoby nieustannie poszukującej innowacji i jakości wśród egipskich produktów, aby być dumnym.

Obecnie Mintra eksportuje 88% swojej produkcji do Stanów Zjednoczonych, Europy i Afryki, posiadając etykietę “Made in Egypt / Fabriqué en Egypte / صنع فى مصر”