Dlaczego zestawy Mintra Home?

Klasycznie i nietypowo, elegancko i praktycznie. Stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników. Dla dzieci i dla dorosłych – stworzone z myślą o bezpieczeństwie i potrzebach całej rodziny.

Wykonane z niemodyfikowanego, najwyższej czystości polipropylenu Virgin PP – trwałego i bezpiecznego dla zdrowia. Nietoksyczne i bez szkodliwego dla zdrowia Bisfenolu A! Atestowane, przeznaczone do kontaktu z żywnością. Odporne na wysokie i niskie temperatury. Z możliwością wielokrotnego mycia w zmywarce, przechowywania w lodówce lub zamrażalce oraz do podgrzewania w kuchence mikrofalowej.

Odpowiednie oznaczenia znajdziesz na spodzie produktu lub opakowaniu.

Wyjątkowe cechy naszych produktów:

BPA Free

Produkt wolny od szkodliwego dla zdrowia związku Bisfenol A. 100% bezpieczeństwo dla zdrowia i wysoką jakość produktu potwierdzają laboratorium BUREAU VERITAS w Stanach Zjednoczonych oraz instytut HAMILTON w Polsce.

PP5

Produkt wytworzony z niemodyfikowanego, najwyższej czystości polipropylenu Virgin PP. Trwałego i do wielokrotnego użytku. W przypadku ewentualnego zniszczenia nadaje się doponownego przetworzenia - 100% recykling.

Dishwasher safe

Produkty łatwe do czyszczenia, nawet przy wielokrotnym myciu w zmywarce naczynia nie odkształcają się i zachowują swój kształt oraz kolory przez wiele lat.

Microwave

Naczynia przystosowane do podgrzewania i rozmrażania produktów w kuchence mikrofalowej bez wpływu na ich smak i zapach. Nie zaleca się podgrzewania żywności w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Nie używać funkcji grilla.

Do kontaktu z żywnością

Produkt atestowany, bezpieczny i nietoksyczny. Przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Freezer safe

Produkt atestowany, odporny na niskie temperatury, może być przechowywany w lodówce i zamrażalce.Odpowiednie oznaczenie znajduje się na spodzie produktu oraz na opakowaniu.